EĞİTMENLER

Nezih MEKİK; 13.11.1956 İstanbul doğumlu, 1976 yılında Deniz Harp Okulundan mezun oldu.

1995 yılından beri Bodrumda yaşıyor ve o zamandan beri Bodrum Anadolu Meslek Lisesi Yat Kaptanlığı Bölümünde öğretmenlik yapıyor.

.C. Denizcilik Müsteşarlığından onaylı ve Milli Eğitim Bakanlığında sadece iki kişi olan Uzak Yol Yeterliliğindeki ?Denizci Eğitimcisi?nden biri olan deniz sevdalısı ve eğitim gönüllüsü.

Nezih Kaptan evli ve denizci olan bir erkek çocuk sahibidir.

 

 

19 Mart 1956 İstanbul doğumlu olan Murat BENER yelkencilikle İstanbul Yelken Kulübünde tanıştı.

1964-1970 ilk Optimist İstanbul şampiyonu, 1971-72-73 Optimist İstanbul Marmara Bölge ve Türkiye Şampiyonlukları, 1974-1984 tarihleri Finn sınıfı yarışçılığı, Finn gençler ve büyükler İstanbul ve Türkiye Şampiyonlukları, Finn Gençler Balkan Şampiyonluğu, 150 defa milli takım sporculuğu, 1984-1987 Dragon sınıfı yarışçılığı Dragon Türkiye birinciliği, İstanbul birinciliği, Dragon geleneksel Piri Reis yarışı birinciliği, 1987-1995 yat yarışlarında aldığı derecelerle gençlere örnek olmuştur.

Yalnız denizde değil denizciliğin muhtelif yönetim kademelerinde de görev alan BENER, İstanbul Yelken Kulübü yönetim kurulu üyeliği, İ.Y.K genel kaptanlık, viskomodorluk ve genel sekreterliği, Türkiye Yelken Federasyonu yönetim kurulu üyeliği, Milli Yelken Hakemliği ve merkez hakem kurulu üyeliği de yaparak denizciliğin yalnız denizde değil karada da bir kültür ve yaşam biçimi olduğunu göstermiştir.

001 yılında Bodrum?a yerleşen BENER üç tarafı Ege sularıyla çevrili Bodrum yarımadasında yaşamanın keyfini yat yarışları, B.A.Y.K üyeliği, Bodrum İçmeler?de devam ettiği tekne imalatçılığı ile sürdürmektedir. Y.Mimar olan BENER evli iki çocuk babasıdır.